Projekt u kojem su sudjelovali učenici naše škole nagrađen oznakom kvalitete
Autor: Linda Kolega Babajko, 21. 9. 2020.

Učenice bivših osmih razreda naše škole Nina Ivanov, Anastazija Crnošija, Korina Jurin, Dora Kralj I Antonella Gobin, koje su zajedno s profesoricom Lindom Kolega Babajko sudjelovale u eTwinningovu projektu “Stick together in times of corona”, danas su za isti projekt dobile i nacionalnu oznaku kvalitete.

Učenice bivših osmih razreda Nina Ivanov, Anastazija Crnošija, Korina Jurin, Dora Kralj I Antonella Gobin, koje su zajedno s profesoricom Lindom Kolega Babajko sudjelovale u eTwinningovu projektu “Stick together in times of corona”, danas su za isti projekt dobile i nacionalnu oznaku kvalitete.

Oznaka kvalitete je konkretno priznanje učiteljima i školama za visoku razinu rada na eTwinning aktivnostima. Za učenike, ovo je poticaj i nagrada za uloženi trud, a za škole je to javno priznanje njihove predanosti kvaliteti i otvorenosti prema suradnji na europskoj razini.

Nacionalna služba za podršku (NSS) ocjenjuje prijave za nacionalnu oznaku kvalitete nakon što projekti završe I učitelji svoje projekte prijave za dobivanje oznake kvalitete.

Kako bi se dobila nacionalna oznaka kvalitete, mora se zadovoljiti veći broj kriterija. Neki od njih su:

Svi partneri imaju zajedničke ciljeve i dijele isti program provedbe.

• Projekt je završen ili je u zadnjoj fazi provedbe.

• Učitelj koji se prijavljuje za QL dao je značajan doprinos projektu.

• Mora biti vidljiv određeni stupanj suradnje među partnerima.

• Rezultati projekta moraju biti vidljivi.

Ako su svi navedeni uvjeti zadovoljeni, NSS kreće s evaluacijom prema ovih pet kriterija:

• U projektu su korištene pedagoške inovacije i kreativnost

• Projekt je integriran u školski kurikulum.

• Suradnja partnerskih škola = planiranje, koordinacija i procjena na razini učitelja partnerskih škola  (ocjenjuje se na temelju učestalosti, kontinuiteta, intenziteta i relevantnosti), suradnja među učenicima partnerskih škola (također se ocjenjuje na temelju učestalosti, kontinuiteta, intenziteta i relevantnosti)

• Uporaba IKT-a.

• Rezultati, učinak i dokumentiranje.

Čestitke našim učenicama ma gdje bile.

Priloženi dokumenti:
oznaka_kvalitete_.png (294.35 KB)