Osnovna škola "Valentin Klarin" Preko

« Listopad 2020 »

e-dnevnik

Upis u srednju školu

Ispis statistike od 4. 3. 2011.

Protokol za korisnike školske knjižnice u vrijeme COVID-a 19
Autor: Silvana Mrčela, 25. 9. 2020.

PROTOKOL ZA KORISNIKE

1. Broj korisnika koji istodobno mogu boraviti u prostorijama školske knjižnice i čitaonice je ograničen. Na posudbi istovremeno mogu biti najviše 2 učenika, poštujući pravila razmaka od 1,5 m.

2. Kako bi se smanjio broj ulazaka u prostorije knjižnice, u suradnji s nastavnicima hrvatskoga jezika i učiteljima razredne nastave, dogovorena je razredna posudba lektirnih djela, na način da 2 učenika odnose zadužene knjige u svoj razred i dijele ostalima ili prema osobnom dogovoru s učiteljima.

3. Ostale svoje potrebe u školskoj knjižnici (korištenje referentne i stručne građe, čitanje po slobodnom izboru, vraćanje knjiga, korištenje u čitaonici i sl.) učenici će obavljati sami prema svojoj potrebi i pojedinačno uz potrebnu najavu (mobitelom, telefonom ili mailom).

4. Prije ulaska u prostorije knjižnice i čitaonice obvezno je staviti zaštitnu masku i ispravno ju nositi preko usta i nosa, a nakon ulaska u knjižnicu korisnici moraju obvezatno dezinficirati ruke dezinfekcijskim sredstvom.

5. Obvezatno je pridržavanje propisanog razmaka od 1,5 metra između pojedinih osoba u knjižnici i čitaonici.

6. Povrat knjinjižne građe je isti kao i prošle školske godine: u knjigu je potrebno ostaviti papirić s osobnim podatcima ( ime, prezime i razred koji učenik pohađa), a za učenike iz ostalih mjesta otoka Ugljana potrebno je navesti i ime područne škole koju učenik pohađa. Knjigu je potrebno staviti u plasičnu vrećicu te je odložiti u kartonske kutije (označeno za svaki razred) koje se nalaze ispred ulaza u knjižnicu.Vraćena knjižnična građa se nakon razduživanja dezinficira, te se ostavlja u karantenu 72 sata prije smještaja na police.

7. U knjižnici je dopušten boravak i rad najviše 2 učenika, s tim da samo 1 učenik istovremeno može koristiti računalo i printer, nakon čega se oprema dezinficira, poštujući razmak od 1,5 m pri radu na računalima.

8. U slučaju da se korisnik ne pridržava propisanih mjera i nakon što je upozoren, bit će obaviješten razrednik.

Nadam se da će nam ove epidemiološke mjere pomoći u našem daljnjem radu te se zahvaljujem svim korisnicima na suradnji.

Knjižničarka prof. Silvana Mrčela, mag. bibl.