Dan sigurnijeg interneta
Autor: DORA KOLEGA, 8. 2. 2022.

Dan sigurnijeg interneta (Safer Internet Day – SID) obilježava se diljem svijeta svake godine, drugog utorka u veljači.

Povodom dana sigurnijeg interneta važno je upoznati učenike i roditelje, ali i nastavnike, koje sve opasnosti vrebaju "s one strane". Znamo da su djeca najranjivija skupina na internetu te je njih potrebno najviše educirati kako bi se mogli zaštititi i koristiti internet na sigurniji način. Naši mali informatičari sudjelovali su u projektu eTwinniga gdje je ideja bila kreirati video zapise koji će biti personalizirani za učenike nižih razreda osnovnih škola, a svaki video će imati posebnu motivacijsku poruku. Želja je spoznati tko smo svi mi na internetu, a sudjelovanjem i izradom ovog projekta - SVI će dobiti "ono nešto" da se zapitaju "Tko sam ja? Što zapravo radim na internetu? "

Sve škole pa ujedno i naša biti će na popisu onih koji su sudjelovali u projektu, kako će web stranica biti funkcionalna i kako će ovaj projekt biti cjelogodišnji, bez obzira što se radi za dan sigurnijeg interneta.

Web stranicu možete pronaći na poveznici:

a naši mali informatičari će dobiti svoje šifre kojim će moći pogledati personalizirani video.

Cilj ove aktivnosti je promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, osobito među djecom i mladima.

I mi smo obilježili Dan sigurnijeg interneta na svoj način!

Pogledaj na poveznici video uradak naših malih informatičara koji su u programu Bojanje 3D vrijedno izradili svoje digitalne robot internet superheroje i plakate četvrtaša sa korisnim savjetima o opreznosti na internetu.

Zapamti na internetu:

#klikni sigurno