« Srpanj 2024 »

Dan Sunca
Autor: Administrator , 20. 5. 2024.

Sunce, zvijezda kojoj dugujemo život, u središtu je našega Sunčeva sustava. Bez sunčeve topline i svjetlosti život na Zemlji ne bi bio moguć. Diljem svijeta 03.svibnja se obilježava Svjetski dan Sunca.I mi smo ove godine obilježili dan Sunca kroz razne aktivnosti s učenicima.

Tako su učenice 5.i 6. razreda na nastavi Njemačkog jezika razgovarale o našem mjestu ispod sunca, o zajedničkom životu svih živih bića. Druga tema bila je važnost korištenja solarne energije koja je čista, besplatna, koja proizvodi struju, toplinu i ne šteti okolišu. Na Talijanskom jeziku učenici su izradili plakat te učili izraze za sunčano vrijeme. Na satu Glazbene kulture učenici su pjevali  pjesmu ''Gle, izlazi Sunce'' i ''Uvijek nek bude sunce'', te ''Sonček čez hribček gre''.Učenici 6.a razreda na satu razrednika napravili su plakat s najzanimljivijim činjenicama o Suncu. Sedmaši su na satu Matematike računali udaljenosti, dok su na satu Engleskog jezika gledali kratke videozapise o Sunčevom sustavu. Učenici 6.a i 6.b razreda napravili su na satu Hrvatskog jezika plakat na kojem su prikazali blackout poeziju s motivom sunca, a 5.a i 5.b su osmislili haiku pjesme čija je tema, naravno, bilo sunce. Petaši su na satu Engleskog pjevali pjesme o suncu te napravili plakate koji prikazuju Sunčev sustav. Na satu Prirode petaši su osmislili plakat koji prikazuje važnost Sunca za život, a na satu Tjelesne kulture radile su se vježbe ''Pozdrav Suncu''. Svemu su se pridruzili i osmaši koji su obilježili dan Sunca na ekskurziji zazivajući sunce -  naime, kiša ih je pratila cijelim putem, no zadnji dan sunce se napokon pojavilo i obasjalo ih svojom energijom, što je naravno odmah podiglo raspoloženje.

U galeriji pogledajte slike i učeničke uratke.