Radio emisija školskog radio Vala „Ča je s ča“ predložena za državnu smotru LiDraNo
Autor: Linda Kolega Babajko, 28. 2. 2024.

Radijska emisija „Ča je s ča“ putuje na državnu smotru

U Osnovnoj školi Stanovi u utorak 27. veljače 2024. godine održana je županijska smotra Lidrano. Na ovogodišnjoj županijskoj smotri sudjelovalo je 27 škola iz cijele naše Županije,  preko 150 učenika i njihovih mentora koji su se predstavili u ukupno šest različitih kategorija.

Našu školu predstavljala je radijska ekipa u sastavu: Vito Valčić, Gabriela Franov, Mia Kurtin, Kiara Vitlov i Aurora Halilović uz mentoricu Lindu Kolega Babajko, s radijskom emisijom „Ča je s ča“.

U emisiji smo istražili nestaje li naše ča. Razgovarali smo s bivšim učenicima naše škole, koji su sada uspješni ljudi, kako su govorili tijekom školovanja i jesu li ih profesori ispravljali te smo među našim učenicima proveli ankete o zanimljivim čakavskim riječima. Posjetili smo i Područnu školu u Kalima te razgovarali s učenicima i njihovim učiteljicama o načinu na koji čuvaju naše čakavsko narječje.

Povjerenstvo za radijske emisije činili su: Danijela Đimoti, novinarka i voditeljica na Novom radiju, Ante Kolanović, novinar i rukovoditelj zadarskog centra HRT-a te Elvis Papić, glazbeni urednik na radiju 057.

Prosudbeno povjerenstvo pohvalilo je našu radijsku emisiju te su naveli kako je tema emisije aktualna, zanimljiva kao i sama emisija koja, kako je rekao gospodin Kolanović, nema padova u svojih deset minuta trajanja, već je nadasve zanimljiva, razigrana i napravljena prema svim pravilima struke. Stručno prosudbeno povjerenstvo predložilo je našu emisiju za državnu razinu natjecanja koja će se održati u travnju 2024. godine.

Bravo za naše radijske novinare!